Search
  • adiz eu

Definíce pojmov: zastavaná plocha, obytná plocha

Updated: Nov 11, 2019

Zastavaná plocha

Plocha ohraničená pravouhlými priemetmi vonkajšieho líca zvislých konštrukcií všetkých nadzemných a podzemných podlaží do vodorovnej roviny. Izolačné prímurovky sa nezapočítavajú.


Zastavanou plochou nadzemnej časti stavby sa rozumie plocha ohraničená pravouhlými priemetmi vonkajšieho líca zvislých konštrukcií všetkých nadzemných podlaží do vodorovnej roviny.Obytná plocha

Je súčet podlahových plôch všetkých obytných miestností v dome.  Medzi obytné miestnosti patrí: obývacia izba, detská izba, spálňa, pracovňa, hoby miesnosť, hosťovská izba, kuchyňa -  ktorá má plochu viac ako 12 m².


Obytná miestnosť musí spĺňať nasledovné podmienky:

najmenej 8 m2 podlažnej plochy, má priame denné osvetlenie, má priame alebo dostatočne účinné nepriame vetranie, má priame alebo dostatočne účinné vykurovanie, má dostatočnú tepelnú a akustickú ochranu stavebnými konštrukciami.obytné miestnostiAk sa vám článok páčil, dajte mu like a zdieľajte s priateľmi. Ďakujem.

52 views

Recent Posts

See All

Ponuka práce - projektant, architekt

Študuješ a chceš sa učiť v praxi? Chceš si možno budovať pracovné miesto u nás? Tak si na správnom mieste. Naše požiadavky: vzdelanie v odbore stavebníctvo, projektovanie a architektúra Archicad - mie

Architektúra na mieru. V tom čo robíme, sme dobrí.

Toto majstrovstvo sa nám nepodarilo dosiahnuť zo dňa na deň:

- viac než 200 projektov na mieru

- 10 rokov na trhu

Kontaktujte nás:

Tel: 0903 694 754

Email: adiz@outlook.sk

Ľudová 10

 Trnava

© 2020 by ADIZ

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now